Schema.org Blueprints (1.0.0-alpha33) - en to ca translation catalogue (379 entries)

en: photos
ca: fotografies

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Images
ca: Imatges

en: weight
ca: amplada

en: title
ca: títol

en: size
ca: mida

en: value
ca: valor

en: Status
ca: Estat

en: Suffix
ca: Sufix

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Type
ca: Tipus

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: Audience
ca: Audiència

en: required
ca: necessari

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Administration
ca: Administració

en: Comments
ca: Comentaris

en: Currency
ca: Moneda

en: Action
ca: Acció

en: Quantity
ca: Quantitat

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Yes
ca: Sí

en: Content types
ca: Tipus de contingut

en: Project
ca: Projecte

en: updated
ca: actualitzat

en: Overview
ca: Resum

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Links
ca: Enllaços

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Daily
ca: Diàriament

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Number
ca: Número

en: Message
ca: Missatge

en: - None -
ca: - Cap -

en: Country
ca: País

en: Weight
ca: Pes

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: Types
ca: Tipus

en: Hierarchy
ca: Jerarquia

en: Single
ca: Simple

en: Multiple
ca: Múltiple

en: Required
ca: Necessari

en: Parent
ca: Pare

en: Category
ca: Categoria

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: Book
ca: Llibre

en: Field
ca: Camp

en: category
ca: categoria

en: Label
ca: Etiqueta

en: Help
ca: Ajuda

en: True
ca: Cert

en: False
ca: Fals

en: Sunday
ca: diumenge

en: Monday
ca: dilluns

en: Tuesday
ca: dimarts

en: Wednesday
ca: dimecres

en: Thursday
ca: dijous

en: Friday
ca: divendres

en: Saturday
ca: dissabte

en: Schedule
ca: Planificar

en: Time
ca: Hora

en: View
ca: Mostra

en: Length
ca: Llargada

en: Modules
ca: Mòduls

en: Manage
ca: Gestiona

en: Menu
ca: Menú

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Layout
ca: Disposició

en: name
ca: Nom

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: <none>
ca: Cap

en: Paths
ca: Camins

en: Taxonomy settings
ca: Paràmetres de la taxonomia

en: type
ca: tipus

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: Configure
ca: Configura

en: status
ca: estat

en: Options
ca: Opcions

en: Contact
ca: Contacte

en: Data type
ca: Tipus de dada

en: FAQ
ca: PMF

en: Question
ca: Pregunta

en: Answer
ca: Resposta

en: All
ca: Tot

en: Page
ca: Pàgina

en: Node links
ca: Enllaços del node

en: Comment
ca: Comentari

en: Filter
ca: Filtra

en: Vocabulary ID
ca: ID del vocabulari

en: Vocabulary name
ca: Nom del vocabulari

en: Role name
ca: Nom del rol

en: Field name
ca: Nom del camp

en: Field type
ca: Tipus de camp

en: Fields
ca: Camps

en: Widget type
ca: Tipus de giny

en: Widget settings
ca: Paràmetres de l'enginy

en: Photos
ca: Fotografies

en: Warning
ca: Avís

en: Items
ca: Elements

en: Advanced
ca: Avançat

en: Game
ca: Joc

en: Maximum
ca: Màxim

en: Scale
ca: Escalar

en: Medium
ca: Mitjana

en: Media
ca: Multimèdia

en: Details
ca: Detalls

en: Price
ca: Preu

en: System
ca: Sistema

en: Software
ca: Programari

en: Mobile
ca: Mòbil

en: Address
ca: Adreça

en: State
ca: Estat

en: email
ca: correu

en: Invoice
ca: Factura

en: Code
ca: Codi

en: Module status
ca: Estat del mòdul

en: Store
ca: Botiga

en: Members
ca: Membres

en: Group name
ca: Nom del grup

en: Example
ca: Exemple

en: Table
ca: Taula

en: Configuration
ca: Configuració

en: Other
ca: Altres

en: Appearance
ca: Aparença

en: Role
ca: Rol

en: First name
ca: Nom

en: Last name
ca: Cognoms

en: Targets
ca: Objectius

en: Blog
ca: Bloc

en: Link text
ca: Text de l'enllaç

en: Class
ca: Classe

en: Not installed
ca: No està instal·lat

en: Exists
ca: Existeix

en: Online
ca: En línia

en: Maximum length
ca: Longitud màxima

en: Rows
ca: Files

en: description
ca: descripció

en: Uninstall
ca: Desinstal·la

en: Install
ca: Instal·la

en: Tools
ca: Eines

en: Option
ca: Opció

en: Order
ca: Ordre

en: Integer
ca: Enter

en: Replacement
ca: Reemplaçament

en: expires
ca: expira

en: Duration
ca: Durada

en: Property
ca: Propietat

en: City
ca: Ciutat

en: Full
ca: Complet

en: Condition
ca: Condició

en: Male
ca: Mascle

en: Female
ca: Femella

en: Occupation
ca: Professió

en: Hidden
ca: Ocult

en: create
ca: crea

en: seconds
ca: segons

en: install
ca: instal·la

en: French
ca: Francès

en: Italian
ca: Italià

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Japanese
ca: Japonès

en: menu
ca: menú

en: update
ca: actualitza

en: Role settings
ca: Paràmetres dels rols

en: unlimited
ca: il·limitat

en: Granularity
ca: Granularitat

en: Target type
ca: Tipus d'objectiu

en: Map
ca: Mapa

en: Node settings
ca: Paràmetres del node

en: author
ca: autor

en: Buttons
ca: Botons

en: Maxlength
ca: Longitud màxima

en: price
ca: preu

en: People
ca: Gent

en: warning
ca: avís

en: Reference
ca: Referència

en: or
ca: o

en: Requirements
ca: Requeriments

en: Books
ca: Llibres

en: Missing
ca: Perdut

en: Max
ca: Màx

en: Installed
ca: Instal·lat

en: address
ca: adreça

en: Product
ca: Producte

en: Balance
ca: Saldo

en: Completed
ca: Completat

en: Menu settings
ca: Paràmetres de menú

en: width
ca: amplada

en: height
ca: alçada

en: New
ca: Nou

en: Relationships
ca: Relacions

en: image
ca: imatge

en: comment
ca: comentari

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Questions
ca: Preguntes

en: Collection
ca: Col·lecció

en: Information
ca: Informació

en: Authors
ca: Autors

en: Recipe
ca: Recepta

en: Recipes
ca: Repectes

en: Double
ca: Doble

en: Relationship type
ca: Tipus de relació

en: Menus
ca: Menús

en: Created new vocabulary %name.
ca: S'ha creat el nou vocabulari %name.

en: Add field
ca: Afegeix camp

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.
ca: Instruccions per a presentar a l'usuari a la part inferior d'aquest camp en el formulari d'edició.

en: Float
ca: Coma flotant

en: Minimum
ca: Mínim

en: Precision
ca: Precisió

en: Allowed values
ca: Valors permesos

en: Chapter
ca: Capítol

en: Distance
ca: Distància

en: Blog posts
ca: Entrades de blog

en: parent
ca: pare

en: Subscription
ca: Subscripció

en: Publications
ca: Publicacions

en: Service
ca: Servei

en: info
ca: informació

en: Skin
ca: Aparença

en: Organization
ca: Organització

en: Telephone
ca: Telèfon

en: album
ca: àlbum

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Croatian
ca: Croat

en: Czech
ca: Txec

en: Danish
ca: Danès

en: Dutch
ca: Holandès

en: Finnish
ca: Finès

en: German
ca: Alemany

en: Greek
ca: Grec

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Polish
ca: Polonès

en: Romanian
ca: Romanès

en: Russian
ca: Rus

en: Swedish
ca: Suec

en: Turkish
ca: Turc

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Person
ca: Persona

en: types
ca: tipus

en: Data
ca: Dades

en: Default format
ca: Format predeterminat

en: Data settings
ca: Paràmetres de les dades

en: Paste
ca: Enganxa

en: About
ca: Detalls

en: Extract
ca: Extreu

en: Reports
ca: Informes

en: Report
ca: Informe

en: Report settings
ca: Paràmetres de l'informe

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Create @name
ca: Crea @name

en: Steps
ca: Passos

en: Error message
ca: Missatge d'error

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: Ticket
ca: Tiquet

en: Rating
ca: Valoració

en: Acronym
ca: Acrònim

en: COD
ca: Contra reembossament

en: British
ca: Britànic

en: Somali
ca: Somalí

en: permissions
ca: permisos

en: Properties
ca: Propietats

en: Boolean
ca: Booleà

en: Bundle
ca: Embolcall

en: Temporary
ca: Temporal

en: Expand all
ca: Ampliar tot

en: Collapse all
ca: Reduir tot

en: albums
ca: àlbums

en: Add @name
ca: Afegeix @name

en: Mappings
ca: Assignacions

en: Custom text
ca: Text personalitzat

en: Season
ca: Temporada

en: Media settings
ca: Paràmetres del mèdia

en: Education
ca: Educació

en: Abbreviation
ca: Abreviatura

en: Min
ca: Mínim

en: View details
ca: Detalls de la vista

en: Dropdown
ca: Desplegable

en: Placeholder
ca: Marcador

en: Allowed formats
ca: Formats permesos

en: Fieldset
ca: Conjunt de camps

en: Machine-readable name
ca: Nom llegible per la màquina

en: Azerbaijani
ca: Àzeri

en: Belarusian
ca: Bielorús

en: Bosnian
ca: Bosnià

en: Welsh
ca: Gal·lès

en: Estonian
ca: Estonià

en: Irish
ca: Irlandès

en: Armenian
ca: Armeni

en: Georgian
ca: Georgià

en: Cambodian
ca: Cambotjà

en: Latvian
ca: Letó

en: Malagasy
ca: Malgaix

en: Marshallese
ca: Marsellès

en: Macedonian
ca: Macedoni

en: Mongolian
ca: Mongol

en: Maltese
ca: Maltès

en: Burmese
ca: Birmà

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Samoan
ca: Samoà

en: Albanian
ca: Albanès

en: Serbian
ca: Serbi

en: Sudanese
ca: Sudanès

en: Tajik
ca: Tadjik

en: Thai
ca: Tailandès

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: language
ca: idioma

en: Translation settings
ca: Configuració de la traducció

en: Maps
ca: Mapes

en: Emergency
ca: Urgència

en: Field description
ca: Descripció del camp

en: Field label
ca: Etiqueta del camp

en: References
ca: Referències

en: Thesis
ca: Tesi

en: Manuscript
ca: Manuscrit

en: Performers
ca: Actors

en: Newspaper
ca: Diari

en: Degree
ca: Grau

en: - Select a field type -
ca: - Seleccioneu un tipus de camp -

en: Existing field
ca: Camp existent

en: currency
ca: moneda

en: Library
ca: Biblioteca

en: Seasons
ca: Temporades

en: Offer
ca: Oferta

en: creator
ca: creador

en: Movie
ca: Pel·lícula

en: Dependencies
ca: Dependències

en: profiles
ca: perfils

en: School
ca: Escola

en: Field types
ca: Tipus de camps

en: List (text)
ca: Llista (text)

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
ca: Etiquetes HTML permeses a les etiquetes: @tags

en: Required field
ca: Camp obligatori

en: Date type
ca: Tipus de data

en: Available menus
ca: Menús disponibles

en: The postal code.
ca: El codi postal.

en: Default group
ca: Grup predeterminat

en: @count item | @count items
ca[0]: @count element
ca[1]: @count elements

en: Food
ca: Menjar

en: Kyrgyz
ca: Kirguís

en: Filipino
ca: Filipí

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
ca: Els valors possibles que pot contenir aquest camp. Introduïu un valor per línia, en el format clau|etiqueta.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
ca: La clau és el valor emmagatzemat. L'etiqueta s'utilitzarà al mostrar els valors i als formularis d'edició.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
ca: L'etiqueta és opcional: si una línia conté una sola cadena, aquesta s'utilitzarà com a clau i com a etiqueta.

en: HTML element
ca: Element HTML

en: Claim
ca: Demanda

en: Custom block
ca: Bloc personalitzat

en: Field instance
ca: Instància de camp

en: Entity types
ca: Tipus d'entitats

en: There was a problem creating field %label: @message
ca: Hi ha hagut un problema creant el camp %label: @message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ca: Un nom únic llegible-per-la-màquina que contingui lletres, números i guions baixos.

en: Easy
ca: Fàcil

en: Entity label
ca: Etiqueta de l'entitat

en: Provides a simple link field type.
ca: Proporciona un tipus de camp enllaç simple.

en: @entity_type selection
ca: Selecció @entity_type

en: Hard
ca: Difícil

en: Defines a field type for telephone numbers.
ca: Defineix un tipus de camp per a números de telèfon.

en: Defines datetime form elements and a datetime field type.
ca: Defineix elements de formulari per a data i hora i un tipus de camp per a data i hora.

en: Target entity type
ca: Tipus d'entitat destí

en: Menu machine name
ca: Nom màquina del menú

en: Default field
ca: Camp per defecte

en: Display author and date information
ca: Mostra la informació de l'autor i la data de publicació

en: Observation
ca: Observació

en: This text will be displayed on the <em>Add new content</em> page.
ca: Aquest text es mostrarà a la pàgina d'<em>Afegeix nou contingut</em>.

en: This module is experimental. <a href=":url">Experimental modules</a> are provided for testing purposes only. Use at your own risk.
ca: Aquest mòdul és experimental. Els <a href=":url">mòduls experimentals</a> es proporcionen només amb finalitats de prova. Utilitzeu-los sota el vostre propi risc.

en: Module overviews
ca: Visions generals dels mòduls

en: Media source
ca: Origen del media

en: Recipe category
ca: Categoria de la recepta

en: Manages the creation, configuration, and display of media items.
ca: Gestiona la creació, configuració i visualització dels elements mèdia.

en: Enhances the media list with additional features to more easily find and use existing media items.
ca: Millora el llistat multimèdia amb funcionalitats addicionals per a trobar i usar més fàcilment elements mèdia existents.

en: JSON:API settings
ca: Paràmetres del JSON:API
