Schema.org Blueprints (all releases) - en to gl translation catalogue (72 entries)

en: photos
gl: imaxes

en: weight
gl: peso

en: title
gl: título

en: size
gl: tamaño

en: value
gl: valor

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: Value
gl: Valor

en: Type
gl: Tipo

en: Description
gl: Descrición

en: Audience
gl: Audiencia

en: Article
gl: Artigo

en: Action
gl: Acción

en: error
gl: erro

en: Categories
gl: Categorías

en: Date
gl: Data

en: Country
gl: País

en: Types
gl: Tipos

en: Category
gl: Categoría

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Book
gl: Libro

en: category
gl: categoría

en: Label
gl: Etiqueta

en: False
gl: Falso

en: Friday
gl: Venres

en: Event
gl: Evento

en: name
gl: nome

en: status
gl: estado

en: Comment
gl: Comentario

en: Maximum
gl: Máximo

en: Scale
gl: Escala

en: email
gl: correo electrónico

en: Code
gl: Código

en: General
gl: Xeral

en: Color
gl: Cor

en: Appearance
gl: Apariencia

en: Blog
gl: Blogue

en: Class
gl: Clase

en: Maximum length
gl: Lonxitude máxima

en: Integer
gl: Enteiro

en: text
gl: texto

en: Duration
gl: Duración

en: menu
gl: menú

en: Granularity
gl: Granularidade

en: author
gl: autor

en: price
gl: prezo

en: warning
gl: advertencia

en: Reference
gl: Referencia

en: address
gl: enderezo

en: Balance
gl: Saldo

en: Completed
gl: Completado

en: width
gl: ancho

en: height
gl: alto

en: track
gl: seguemento

en: image
gl: imaxe

en: comment
gl: comentario

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: Float
gl: Coma flotante

en: Minimum
gl: Mínimo

en: parent
gl: pai

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Field settings
gl: Configuracións do campo

en: Acronym
gl: Acrónimo

en: permissions
gl: permisos

en: Properties
gl: Propiedades

en: Boolean
gl: Booleano

en: location
gl: ubicación

en: Abbreviation
gl: Abreviatura

en: language
gl: idioma

en: dependencies
gl: dependencias

en: Required field
gl: Campo necesario
