Schema.org Blueprints (all releases) - en to kn translation catalogue (64 entries)

en: photos
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: weight
kn: ತೂಕ

en: title
kn: ತಲೆಬರಹ

en: size
kn: ಗಾತ್ರ

en: value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Prefix
kn: ಪೂರ್ವದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Suffix
kn: ಅಂತ್ಯದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Article
kn: ಬರಹ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: error
kn: ದೋಷ

en: Categories
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Book
kn: ಪುಸ್ತಕ

en: category
kn: ವರ್ಗ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: False
kn: ಅಲ್ಲ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Game
kn: ಆಟ

en: Scale
kn: ಗಾತ್ರ ಬದಲಾವಣೆ

en: map
kn: ನಕ್ಷೆ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Appearance
kn: ಗೋಚರಿಕೆ(_A):

en: Blog
kn: ಬ್ಲಾಗ್

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: description
kn: ವಿವರಣೆ

en: Integer
kn: ಪೂರ್ಣಾಂಕ

en: text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: menu
kn: ಮೆನು

en: warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Requirements
kn: ಅಗತ್ಯ ಅಂಶಗಳು

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: track
kn: ಜಾಡು

en: image
kn: ಚಿತ್ರ

en: comment
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆ

en: Collection
kn: ಸಂಗ್ರಹ

en: Head
kn: ಪುನಃ ಲೋಡ್ ಮಾಡು

en: Float
kn: ತೇಲಿಸು

en: parent
kn: ಮೂಲ

en: Dataset
kn: ದತ್ತಾಂಶಗಳು

en: Acronym
kn: ಸಂಕ್ಷಿಪ್ತರೂಪ

en: permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: Properties
kn: ಗುಣಗಳು

en: Boolean
kn: ಬೂಲಿಯನ್

en: color
kn: ಬಣ್ಣ

en: caption
kn: ಶಿರೋನಾಮ

en: Abbreviation
kn: ಸಂಕ್ಷಿಪ್ತ ರೂಪ

en: Conversation
kn: ಸಂಭಾಷಣೆ

en: Emergency
kn: ತುರ್ತು

en: free
kn: ಮುಕ್ತ

en: application
kn: ಅನ್ವಯ

en: Energy
kn: ಶಕ್ತಿ
