Schema.org Blueprints (all releases) - en to ml translation catalogue (43 entries)

en: photos
ml: ചിത്രങ്ങള്‍

en: weight
ml: കനം

en: title
ml: തലക്കെട്ട്‌

en: size
ml: വലിപ്പം

en: value
ml: മൂല്യം

en: Prefix
ml: ഉപസര്ഗ്ഗം

en: Suffix
ml: പ്രത്യയം

en: Value
ml: മൂല്യം

en: Type
ml: തരം

en: Description
ml: വിവരണം

en: Language
ml: ഭാഷ

en: Audience
ml: പ്രേക്ഷകർ

en: Article
ml: ലേഖനം

en: Action
ml: പ്രവര്‍ത്തി

en: error
ml: പ്രശ്നം

en: Categories
ml: വിഭാഗങ്ങൾ

en: Date
ml: തിയ്യതി

en: breadcrumb
ml: ബ്രെഡ്ക്രംബ്

en: logo
ml: ലോഗോ

en: Country
ml: രാജ്യം

en: Types
ml: തരങ്ങൾ

en: Category
ml: വര്‍ഗ്ഗം

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Name
ml: പേര്

en: Book
ml: പുസ്തകം

en: category
ml: വിഭാഗം

en: Label
ml: അടയാളം

en: Friday
ml: വെള്ളി

en: status
ml: സ്ഥിതി

en: Comment
ml: അഭിപ്രായം

en: Maximum
ml: ഏറ്റവും കൂടിയ

en: Scale
ml: തോത്

en: Code
ml: കോഡ്

en: Color
ml: നിറം

en: Blog
ml: ബ്ലോഗ്

en: Maximum length
ml: പരമാവധി നീളം

en: Integer
ml: പൂര്‍ണ്ണസംഖ്യ

en: menu
ml: മെനു

en: warning
ml: മുന്നറിയിപ്പ്

en: image
ml: ചിത്രം

en: Float
ml: ഫ്ലോട്ട്

en: Minimum
ml: ഏറ്റവും കുറഞ്ഞ

en: Boolean
ml: ബൂളിയന്‍
