Schema.org Blueprints (all releases) - en to mr translation catalogue (49 entries)

en: photos
mr: छायाचित्रे

en: weight
mr: वजन

en: title
mr: शीर्षक

en: size
mr: आकार

en: value
mr: मूल्य

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Audience
mr: प्रेक्षक

en: Article
mr: लेख

en: Action
mr: कृती

en: error
mr: तृटी

en: Categories
mr: केटेगरीज

en: version
mr: आवृत्ती

en: Date
mr: दिनांक

en: logo
mr: प्रतीक चिन्ह

en: Country
mr: देश

en: Types
mr: प्रकार

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Book
mr: पुस्तक

en: category
mr: गट

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: False
mr: चूक

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: ID
mr: आय डी

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Maximum
mr: जास्तीतजास्त

en: Scale
mr: मोजपट्टी

en: customer
mr: ग्राहक

en: email
mr: ईमेल

en: map
mr: नकाशा

en: General
mr: साधारण

en: Color
mr: रंग

en: Appearance
mr: दृश्य स्वरूप

en: Maximum length
mr: कमाल लांबी

en: Integer
mr: पूर्णांक

en: comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: Float
mr: अपूर्णांक

en: Minimum
mr: किमान

en: Boolean
mr: बूलीय

en: language
mr: भाषा

en: Required field
mr: आवश्यक फील्ड
