Schema.org Blueprints (all releases) - en to ms translation catalogue (44 entries)

en: photos
ms: gambar-gambar

en: size
ms: saiz

en: value
ms: nilai

en: Prefix
ms: Tatatanda awalan

en: Suffix
ms: Akhiran

en: Value
ms: Nilai

en: Type
ms: Jenis

en: Description
ms: Huraian

en: Language
ms: Bahasa

en: Article
ms: Artikel

en: Action
ms: Tindakan

en: error
ms: ralat

en: Categories
ms: Kategori

en: Date
ms: Tarikh

en: Types
ms: Jenis

en: Category
ms: Kategori

en: Settings
ms: Pengesetan

en: Name
ms: Nama

en: Book
ms: Buku

en: category
ms: kategori

en: Friday
ms: Jumaat

en: Comment
ms: Komen

en: Maximum
ms: Maksima

en: Scale
ms: Skala

en: Code
ms: Kod

en: General
ms: Umum

en: Color
ms: Warna

en: Appearance
ms: Penampakan

en: Class
ms: Kelas

en: Maximum length
ms: Kepanjangan maksimum

en: text
ms: teks

en: warning
ms: amaran

en: image
ms: imej

en: comment
ms: komen

en: Default value
ms: Nilai lalai

en: Float
ms: Apung

en: parent
ms: induk

en: Machine name
ms: Nama mesin

en: Field settings
ms: Seting medan

en: Acronym
ms: Akronim

en: color
ms: warna

en: Abbreviation
ms: Singkatan

en: language
ms: bahasa

en: Required field
ms: Medan diperlukan
