Schema.org Blueprints (all releases) - en to ne translation catalogue (44 entries)

en: photos
ne: तस्विरहरू

en: weight
ne: वजन

en: title
ne: शिर्षक

en: size
ne: आकार

en: value
ne: मान

en: Prefix
ne: उपसर्ग

en: Suffix
ne: प्रत्यय

en: Value
ne: मान

en: Type
ne: प्रकार

en: Description
ne: विवरण

en: Language
ne: भाषा

en: Article
ne: लेख

en: Action
ne: कारवाही

en: error
ne: त्रुटि

en: Categories
ne: कोटिहरु

en: Date
ne: मिति

en: Types
ne: प्रकार

en: Category
ne: वर्ग

en: Settings
ne: सेटिङहरू

en: Name
ne: नाम

en: Book
ne: पुस्तक

en: Label
ne: लेबल

en: Friday
ne: शुक्रवार

en: ID
ne: परिचय

en: status
ne: स्थिति

en: Comment
ne: प्रतिक्रिया

en: Maximum
ne: अधिकतम

en: Scale
ne: नाप

en: Code
ne: कोड

en: Color
ne: रंग

en: Appearance
ne: रूप

en: Blog
ne: ब्लग

en: Maximum length
ne: अधिक्तम लम्बाइ

en: Integer
ne: पूर्ण संख्या

en: menu
ne: आज्ञावली

en: warning
ne: चेतावनी

en: image
ne: तस्विर

en: Default value
ne: पूर्वनिर्धारित मान

en: Minimum
ne: न्युनतम

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: Boolean
ne: सही वा गलत

en: Abbreviation
ne: संक्षिप्त

en: language
ne: भाषा

en: Required field
ne: आवश्यक क्षेत्र
