Schema.org Blueprints (all releases) - en to ro translation catalogue (71 entries)

en: photos
ro: fotografii

en: weight
ro: greutate

en: title
ro: titlu

en: size
ro: mărime

en: value
ro: valoare

en: Suffix
ro: Sufix

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Article
ro: Articol

en: Action
ro: Acțiune

en: error
ro: eroare

en: Categories
ro: Categorii

en: Date
ro: Data

en: Country
ro: Țară

en: Types
ro: Tipuri

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Book
ro: Carte

en: category
ro: categorie

en: Label
ro: Etichetă

en: False
ro: Fals

en: Friday
ro: Vineri

en: status
ro: stare

en: Answer
ro: Răspuns

en: Comment
ro: Comentariu

en: Maximum
ro: Maxim

en: Scale
ro: Scalare

en: customer
ro: client

en: Invoice
ro: Factura

en: Code
ro: Cod

en: Color
ro: Culoare

en: Appearance
ro: Aspect

en: Class
ro: Clasă

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: Integer
ro: Număr întreg

en: Duration
ro: Durată

en: City
ro: Oraş/Sector

en: menu
ro: meniu

en: Granularity
ro: Granularitate

en: Map
ro: Hartă

en: author
ro: autor

en: price
ro: preț

en: warning
ro: atenţie

en: Reference
ro: Referință

en: Balance
ro: Sold

en: Completed
ro: Finalizată

en: width
ro: lățime

en: height
ro: înălțime

en: image
ro: imagine

en: comment
ro: comentariu

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Float
ro: Virgulă mobilă

en: Minimum
ro: Minim

en: parent
ro: părinte

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Field settings
ro: Opțiuni câmp

en: Acronym
ro: Acronim

en: Properties
ro: Proprietăți

en: color
ro: culoare

en: Abbreviation
ro: Prescurtare

en: language
ro: limba

en: Emergency
ro: Urgență

en: currency
ro: monedă

en: Formatter settings
ro: Setări de formatare

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: Required field
ro: Câmp obligatoriu

en: Target entity type
ro: Tipul de entitate vizat

en: Default field
ro: Câmp prestabilit
