Schema.org Blueprints (all releases) - en to si translation catalogue (20 entries)

en: photos
si: ඡායාරූප

en: weight
si: බර

en: title
si: මාතෘකාව

en: size
si: ප්‍රමාණය

en: value
si: අගය

en: Value
si: අගය

en: Type
si: වර්ගය

en: Description
si: විස්තරය

en: Language
si: භාෂාව

en: Article
si: ලිපි

en: error
si: දෝෂය

en: Date
si: දිනය

en: Types
si: වර්ග

en: Name
si: නම

en: Label
si: ලේබලය

en: Maximum
si: උපරිමය

en: Appearance
si: පෙනුම

en: warning
si: අනතුරු ඇඟවීම

en: image
si: රූපය

en: Minimum
si: අවමය
