Schema.org Blueprints (all releases) - en to sr translation catalogue (34 entries)

en: photos
sr: фотографије

en: Prefix
sr: Префикс

en: Suffix
sr: Суфикс

en: Value
sr: Вредност

en: Type
sr: Tип

en: Description
sr: Опис

en: Language
sr: Језик

en: Article
sr: Чланак

en: Action
sr: Акција

en: error
sr: грешка

en: Categories
sr: Категорије

en: Date
sr: Датум

en: Message
sr: Порука

en: Country
sr: Земља

en: Settings
sr: Подешавања

en: Name
sr: Име

en: Label
sr: Ознака

en: Friday
sr: Петак

en: Menu
sr: Мени

en: ID
sr: ИД

en: Comment
sr: Коментар

en: Maximum
sr: Максимално

en: Scale
sr: Размера

en: Code
sr: Кôд

en: Color
sr: Боја

en: Maximum length
sr: Максимална дужина

en: Granularity
sr: Грануларност

en: warning
sr: упозорење

en: Completed
sr: Завршено

en: Default value
sr: Подразумевана вредност

en: Float
sr: С покретним зарезом

en: Minimum
sr: Минимално

en: Required field
sr: Обавезно поље

en: Target entity type
sr: Циљни тип ентитета
