Schema.org Blueprints (1.0.0-alpha7) - en to os translation catalogue (50 entries)

en: photos
os: нывтӕ

en: Home
os: Cæйраг

en: Title
os: Сæр

en: Pages
os: Фæрстæ

en: Status
os: Статус

en: Prefix
os: Префикс

en: Suffix
os: Суффикс

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Content
os: Мидис

en: Type
os: Тип

en: Author
os: Автор

en: Description
os: Афыст

en: Language
os: Æвзаг

en: Article
os: Уац

en: Disabled
os: Хицæн у

en: Enabled
os: Иу у

en: Administration
os: Разамынад

en: Action
os: Архайд

en: Last updated
os: Фæстаг сногдзинад

en: error
os: рæдыд

en: Tags
os: Тегтæ

en: Yes
os: Ойы

en: No
os: Нæйы

en: Overview
os: Афæлгæст

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Date
os: Датæ

en: Reset
os: Раздæрау

en: This action cannot be undone.
os: Ацы архайдæн аивæн нæй.

en: Number
os: Нымæц

en: Message
os: Хъусинаг

en: Image
os: Сурæт

en: Types
os: Типтæ

en: Required
os: Æнæмæнг

en: Settings
os: Амонæнтæ

en: Name
os: Ном

en: Book
os: Чиныг

en: Field
os: Быдыр

en: Label
os: Нысан

en: Help
os: Æмбарынгæнæн

en: Default
os: Æнæивд

en: Sunday
os: хуыцаубон

en: Monday
os: къуырисæр

en: Tuesday
os: дыццæг

en: Wednesday
os: æртыццæг

en: Thursday
os: цыппæрæм

en: Friday
os: майрæмбон

en: Saturday
os: сабат

en: Time
os: Афон

en: View
os: Фенд

en: Modules
os: Модултæ
