Schema.org Blueprints (1.0.0-alpha8) - en to si translation catalogue (43 entries)

en: photos
si: ඡායාරූප

en: Home
si: නිවස

en: Title
si: මාතෘකාව

en: Images
si: රූප

en: Pages
si: පිටු

en: weight
si: බර

en: title
si: මාතෘකාව

en: size
si: ප්‍රමාණය

en: value
si: අගය

en: Status
si: තත්වය

en: Operations
si: මෙහෙයුම්

en: Content
si: අන්තර්ගතය

en: Type
si: වර්ගය

en: Description
si: විස්තරය

en: Language
si: භාෂාව

en: required
si: අවශ්‍යයය

en: Article
si: ලිපි

en: Disabled
si: අක්‍රීය කර ඇත

en: Enabled
si: සක්‍රීයයි

en: Administration
si: පාලනය

en: Priority
si: ප්‍රමුඛතාව

en: error
si: දෝෂය

en: Edit
si: සංස්කරණය

en: Date
si: දිනය

en: Number
si: අංකය

en: Link
si: සම්බන්ධය

en: Image
si: රූපය

en: Types
si: වර්ග

en: Required
si: අත්‍යවශ්‍යයි

en: Name
si: නම

en: Label
si: ලේබලය

en: Help
si: සහාය

en: High
si: උසස්‌

en: Low
si: පහත්

en: Modules
si: මොඩියුල

en: Text
si: වගන්ති

en: All
si: සියල්ල

en: Configuration
si: හැඩගැස්‌වීම

en: Appearance
si: පෙනුම

en: Order
si: පිලිවෙල

en: warning
si: අනතුරු ඇඟවීම

en: image
si: රූපය

en: Reports
si: වාර්තා
