Schema.org Blueprints (all releases) - en to az translation catalogue (31 entries)

en: Prefix
az: Prefiks

en: Suffix
az: Suffiks

en: Type
az: Növ

en: Description
az: İzahat

en: Article
az: Məqalə

en: Action
az: Fəaliyyət

en: error
az: səhv

en: Types
az: Tiplər

en: Category
az: Kateqoriya

en: Settings
az: Quraşdırmalar

en: Name
az: Ad

en: ID
az: İD

en: Maximum
az: Maksimum

en: Scale
az: Ölçüsünü dəyişmək

en: General
az: Əsas

en: Color
az: Rəng

en: Appearance
az: Görünüş

en: Maximum length
az: Maksimum uzunluq

en: menu
az: menyu

en: Granularity
az: Qranulyarlıq

en: author
az: müəllif

en: Reference
az: Istinad

en: width
az: eni

en: height
az: hündürlük

en: comment
az: şərh

en: Default value
az: Standart qiymət

en: parent
az: valideyn

en: Machine name
az: Maşın adı

en: Acronym
az: Akronim

en: Properties
az: Xüsusiyyətlər

en: Abbreviation
az: İxtisar
