Schema.org Blueprints (1.0.0-alpha35) - en to bs translation catalogue (118 entries)

en: photos
bs: fotografije

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Images
bs: Slike

en: value
bs: vrijednost

en: Prefix
bs: Prefiks

en: Suffix
bs: Sufiks

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Type
bs: Tip

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Administration
bs: Administracija

en: Comments
bs: Komentari

en: error
bs: greška

en: Taxonomy
bs: Taksonomija

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Content types
bs: Tipovi sadržaja

en: Project
bs: Projekt

en: Categories
bs: Kategorije

en: Overview
bs: Pregled

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: Size
bs: Veličina

en: Daily
bs: Dnevno

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: Number
bs: Broj

en: Message
bs: Poruka

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Country
bs: Zemlja

en: Weight
bs: Težina

en: Image
bs: Slika

en: Types
bs: Tipovi

en: Hierarchy
bs: Hijerarhija

en: Required
bs: Obavezno

en: Parent
bs: Roditelj

en: Category
bs: Kategorija

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Book
bs: Knjiga

en: Field
bs: Polje

en: category
bs: kategorija

en: Label
bs: Oznaka

en: Help
bs: Pomoć

en: Sunday
bs: Nedelja

en: Monday
bs: Ponedeljak

en: Tuesday
bs: Utorak

en: Wednesday
bs: Srijeda

en: Thursday
bs: Četvrtak

en: Friday
bs: Petak

en: Saturday
bs: Subota

en: Time
bs: Vrijeme

en: View
bs: Pregled

en: Modules
bs: Moduli

en: Menu
bs: Meni

en: Event
bs: Događaj

en: Text
bs: Tekst

en: Keywords
bs: Ključne riječi

en: type
bs: tip

en: Content type
bs: Tip sadržaja

en: Configure
bs: Podešavanje

en: Error
bs: Greška

en: Options
bs: Opcije

en: Contact
bs: Kontakt

en: Question
bs: Pitanje

en: All
bs: Sve

en: View type
bs: Tip view-a

en: Page
bs: Strana

en: Comment
bs: Komentar

en: Vocabulary name
bs: Ime riječnika

en: Field name
bs: Ime polja

en: Field type
bs: Tip polja

en: Fields
bs: Polja

en: Widget type
bs: Tip widgeta

en: Maximum
bs: Maksimum

en: Scale
bs: Skaliraj

en: Medium
bs: Srednje

en: Details
bs: Detalji

en: System
bs: Sistem

en: Address
bs: Adresa

en: Code
bs: Kod

en: Members
bs: Članovi

en: Table
bs: Tabela

en: Color
bs: Boja

en: Role
bs: Uloga

en: First name
bs: Ime

en: Not installed
bs: Nije instalirano

en: Exists
bs: Postoji

en: Maximum length
bs: Maksimalna dužina

en: Rows
bs: Redova

en: Uninstall
bs: Deinstalacija

en: Tools
bs: Alati

en: Order
bs: Poredak

en: Hidden
bs: Sakriven

en: menu
bs: meni

en: update
bs: osvježavanje

en: Granularity
bs: Zrnatost

en: warning
bs: upozorenje

en: Books
bs: Knjige

en: Menu settings
bs: Opcije menija

en: Relationships
bs: Odnos

en: comment
bs: komentar

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Default value
bs: Defaultne postavke

en: Precision
bs: Preciznost

en: Allowed values
bs: Dozvoljene vrijednosti

en: parent
bs: roditelj

en: View settings
bs: Postavke views-a

en: Create @name
bs: Kreiraj @name

en: color
bs: boja

en: View details
bs: Detalji za view

en: language
bs: jezik

en: Translation settings
bs: Postavke prevoda

en: Form settings
bs: Postavke forme

en: - Select a field type -
bs: - Izaberite tip polja -

en: Existing field
bs: Postojeće polje
