Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha10) - en to bo translation catalogue (19 entries)

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Type
bo: རིགས

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Action
bo: བྱ་འགུལ

en: Image
bo: པར་རིས

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Audio
bo: སྒྲ་འབེབས།

en: Layout
bo: བཀོད་པ།

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Header
bo: འགོ་བརྗོད

en: Video
bo: བརྙན་ཟློས།

en: Add field
bo: གནས་ཁོངས་ཁ་སྣོན

en: Path is required.
bo: སྦྲེལ་ལམ་དགོས་འདུག

en: Default theme
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་བརྗོད་གཞི

en: Machine-readable name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་མིང

en: Header text
bo: མགོ་ཤོག་ཡིག་རྐྱང་།

en: Status message
bo: གནས་སྟངས་ཀྱི་བརྡ་འཕྲིན
