Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha10) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Action
id: Tindakan

en: Image
id: Gambar

en: View
id: Lihat

en: Layout
id: Tata letak

en: Block
id: Blok

en: Message type
id: Tipe pesan

en: Add field
id: Tambah bidang

en: Default theme
id: Tema bawaan

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Warning message
id: Pesan peringatan

en: Machine-readable name
id: Nama terbaca mesin

en: Status message
id: Pesan status

en: Development settings
id: Pengaturan pengembangan
