Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha15) - en to be translation catalogue (19 entries)

en: Content
be: Змесціва

en: Type
be: Тып

en: Description
be: Апісанне

en: Enabled
be: Уключана

en: Action
be: Дзеянне

en: Image
be: Малюнак

en: Label
be: Подпіс

en: View
be: Праглядзець

en: Audio
be: Аўдыё

en: Block
be: Блок

en: Header
be: Загаловак

en: Webform
be: Анкета

en: Add field
be: Дадаць поле

en: Default theme
be: Звычайная тэма

en: Error message
be: Паведамленне пра памылку

en: Warning message
be: Папярэджанне

en: Machine-readable name
be: Машыначытаемае імя

en: Status message
be: Паведамленне пра статус

en: Development settings
be: Налады распрацоўкі
