Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha23) - en to be translation catalogue (31 entries)

en: Status
be: Статус

en: Operations
be: Аперацыі

en: Content
be: Змесціва

en: Author
be: Аўтар

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Action
be: Дзеянне

en: Last updated
be: Абноўлена

en: Reset
be: Скінуць

en: Message
be: Паведамленне

en: Required
be: Абавязкова

en: Label
be: Подпіс

en: Default
be: Прадвызначана

en: Notes
be: Заўвагі

en: Content type
be: Тып змесціва

en: Page
be: Старонка

en: Published
be: Апублікавана

en: Filter
be: Фільтраваць

en: Field name
be: Назва поля

en: Medium
be: Сярэдні

en: Maximum length
be: Максімальная даўжыня

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Unpublished
be: Неапублікавана

en: Error message
be: Паведамленне пра памылку

en: No content available.
be: Няма даступнага змесціва.

en: Warning message
be: Папярэджанне

en: Published status
be: Апублікованы статус

en: Status message
be: Паведамленне пра статус

en: Find and manage content.
be: Шукаць і правіць змесціва.

en: Development settings
be: Налады распрацоўкі

en: Find and manage content
be: Шукаць і правіць змесціва
