Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha35) - en to da translation catalogue (46 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Priority
da: Prioritet

en: Action
da: Handling

en: Last updated
da: Senest opdateret

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: Required
da: Obligatorisk

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: High
da: Høj

en: Low
da: Lav

en: Notes
da: Noter

en: Content type
da: Indholdstype

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: Page
da: Side

en: Published
da: Udgivet

en: Message type
da: Meddelelsestype

en: Field name
da: Feltnavn

en: Desc
da: Faldende

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: Word count
da: Ordtælling

en: Sort by
da: Sortér efter

en: author
da: forfatter

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Generate content
da: Opret indhold

en: Values
da: Værdier

en: Keyword
da: Nøgleord

en: Path is required.
da: Stien er påkrævet.

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Warning message
da: Advarsel

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: Find and manage content.
da: Find og håndtér indhold.

en: Asc
da: Stigende

en: Editorial
da: Redaktionel

en: Find and manage content
da: Find og håndtér indhold
