Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha35) - en to mr translation catalogue (27 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Author
mr: लेखक

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Priority
mr: अग्रक्रम

en: Action
mr: कृती

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Message
mr: संदेश

en: Required
mr: आवश्यक

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: High
mr: उच्च

en: Low
mr: कमी

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: Add content
mr: लिखाण समाविष्ट करा

en: Page
mr: पान

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Message type
mr: संदेशाचा प्रकार

en: Field name
mr: फील्डचे नाव

en: Maximum length
mr: कमाल लांबी

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Published status
mr: प्रकाशन अवस्था
