Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha35) - en to tr translation catalogue (48 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: Author
tr: Yazar

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Priority
tr: Öncelik

en: Action
tr: Eylem

en: Last updated
tr: Son güncelleme

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: Required
tr: Zorunlu

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: High
tr: Yüksek

en: Low
tr: Düşük

en: Notes
tr: Notlar

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Add content
tr: İçerik ekle

en: Page
tr: Sayfa

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Message type
tr: İleti türü

en: Field name
tr: Alan adı

en: Medium
tr: Orta

en: Desc
tr: Azalan

en: Maximum length
tr: Azami uzunluk

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: author
tr: yazar

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Generate content
tr: İçerik oluştur

en: Values
tr: Değerler

en: Keyword
tr: Anahtar kelime

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Warning message
tr: Uyarı mesajı

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Published status
tr: Yayın durumu

en: Status message
tr: Durum mesajı

en: Find and manage content.
tr: İçeriği bul ve yönet.

en: Message types
tr: İleti türleri

en: Asc
tr: Artan

en: Development settings
tr: Geliştirme ayarları

en: Find and manage content
tr: İçeriği bulun ve yönetin
