Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha37) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Status
fr: État

en: Value
fr: Valeur

en: Priority
fr: Priorité

en: Last updated
fr: Dernière mise à jour

en: Required
fr: Requis

en: Label
fr: Libellé

en: High
fr: Haute

en: Low
fr: Faible

en: Add content
fr: Ajouter du contenu

en: Message type
fr: Type de message

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Field type
fr: Type de champ

en: Widget settings
fr: Paramètres du widget

en: Medium
fr: Moyen

en: Maximum length
fr: Taille maximale

en: Word count
fr: Nombre de mots

en: Generate content
fr: Générer du contenu

en: Values
fr: Valeurs

en: Path is required.
fr: Le chemin est obligatoire

en: Field settings
fr: Paramètres du champ

en: Error message
fr: Message d'erreur

en: Warning message
fr: Message d'avertissement

en: Formatter settings
fr: Paramétrage de l'outil de mise en forme

en: Status message
fr: Message d'état

en: Development settings
fr: Paramètres de développement

en: Editorial
fr: Éditorial
