Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha37) - en to ms translation catalogue (17 entries)

en: Value
ms: Nilai

en: Description
ms: Huraian

en: Action
ms: Tindakan

en: Last updated
ms: Dikemaskinikan terakhir

en: Message
ms: Mesej

en: Required
ms: Diperlukan

en: High
ms: Tinggi

en: Low
ms: Rendah

en: Add content
ms: Tambah kandungan

en: Field name
ms: Nama medan

en: Field type
ms: Jenis medan

en: Medium
ms: Sederhana

en: Maximum length
ms: Kepanjangan maksimum

en: Field settings
ms: Seting medan

en: Error message
ms: Mesaj ralat

en: Warning message
ms: Mesej amaran

en: Status message
ms: Mesej status
