Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha9) - en to fi translation catalogue (19 entries)

en: Type
fi: Tyyppi

en: Description
fi: Kuvaus

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Action
fi: Toiminto

en: Image
fi: Kuva

en: Label
fi: Tunnus

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Message type
fi: Viestin tyyppi

en: Add field
fi: Lisää kenttä

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.
fi: Näytä nämä ohjeet käyttäjille tämän kentän alla heidän syöttäessään tietoa.

en: Path is required.
fi: Polku on pakollinen.

en: Default theme
fi: Oletusteema

en: Error message
fi: Virheviesti

en: Warning message
fi: Varoitusviesti

en: Machine-readable name
fi: Koneellisesti luettava nimi

en: Header text
fi: Ylätunnisteen teksti

en: Needs review
fi: Vaatii tarkistusta

en: Status message
fi: Tilanneviesti
