Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha9) - en to mr translation catalogue (10 entries)

en: Type
mr: प्रकार

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Action
mr: कृती

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Audio
mr: ध्वनी

en: Layout
mr: मांडणी

en: Message type
mr: संदेशाचा प्रकार

en: Default theme
mr: मूलभूत थीम
