Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha9) - en to sv translation catalogue (20 entries)

en: Type
sv: Typ

en: Description
sv: Beskrivning

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Action
sv: Åtgärd

en: Image
sv: Bild

en: Label
sv: Etikett

en: Audio
sv: Ljud

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Message type
sv: Meddelandetyp

en: Add field
sv: Lägg till fält

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.
sv: Instruktioner att visa för användaren under detta fält på redigeringsformuläret.

en: Paragraph
sv: Paragraf

en: Default theme
sv: Standardtema

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: Warning message
sv: Varningsmeddelande

en: Machine-readable name
sv: Maskinläsbart namn

en: Needs review
sv: Behöver översyn

en: Status message
sv: Statusmeddelande

en: Development settings
sv: Utvecklarinställningar

en: Editorial
sv: Redaktionell
