Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha9) - en to th translation catalogue (14 entries)

en: Type
th: ประเภท

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Action
th: แอคชั่น

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Video
th: วีดีโอ

en: Add field
th: เพิ่มช่องรับข้อมูล

en: Default theme
th: ธีมเริ่มต้น

en: Error message
th: ข้อความผิดพลาด

en: Warning message
th: ข้อความเตือน

en: Machine-readable name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Status message
th: สถานะข้อความ

en: Quotation
th: ใบเสนอราคา
