School Theme (2.1.0) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: Breadcrumb
de: Pfadnavigation

en: Header
de: Kopfzeile

en: Right Sidebar
de: Seitenleiste rechts

en: Left Sidebar
de: Seitenleiste links

en: Front Page Slideshow
de: Slideshow auf der Startseite

en: School
de: Schule

en: Highlighted
de: Hervorgehoben

en: Footer First
de: Erste Fußzeile

en: Footer Second
de: Zweite Fußzeile

en: Show slideshow
de: Slideshow anzeigen

en: Footer Third
de: Dritte Fußzeile

en: Check this option to show Slideshow in front page. Uncheck to hide.
de: Slideshow auf der Startseite anzeigen.

en: Social Profile
de: Soziales Profil

en: Show Social Icons
de: Social-Media-Symbole anzeigen

en: You can change the title, url and image of each slide in the following Slide Setting fieldsets.
de: Sie können den Titel, die URL und das Bild jeder Folie in den folgenden Einstellungen ändern.

en: Facebook Url
de: Facebook-URL

en: Twitter Url
de: Twitter-URL

en: Instagram Url
de: Instagram-URL

en: Linkedin Url
de: Linkedin-URL
