School Theme (3.0.0) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Help
fr: Aide

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Banner
fr: Bannière

en: Right Sidebar
fr: Barre latérale droite

en: Tabs
fr: Onglets

en: Left Sidebar
fr: Barre latérale gauche

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Front Page Slideshow
fr: Diaporama de la page d'accueil

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: School
fr: École

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Linkedin
fr: LinkedIn

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Footer First
fr: Premier pied de page

en: Footer Second
fr: Deuxième pied de page

en: Footer Third
fr: Troisième pied de page

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales
