Scorm Field (2.0.0) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Status
fr: État

en: Value
fr: Valeur

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Author
fr: Auteur

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Node ID
fr: Identifiant (ID) du nœud

en: Default
fr: Par défaut

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Node
fr: Nœud

en: All
fr: Tout

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Duration
fr: Durée

en: Sort by
fr: Trier par

en: The message has been sent.
fr: Le message a été envoyé.

en: Reference
fr: Référence

en: Changed
fr: Modifié

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Report
fr: Rapport

en: Fullscreen
fr: Plein écran

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Attempts
fr: Tentatives

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
