Scorm Field (2.0.0) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Value
hi: मान

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Author
hi: लेखक

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Node ID
hi: नोड आईडी

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Created
hi: निर्मित

en: Node
hi: नोड

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Score
hi: स्कोर

en: Desc
hi: अवरोही

en: IP
hi: अंतरजाल संलेख

en: Duration
hi: अवधि

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: The message has been sent.
hi: संदेश भेज दिया गया है |

en: Reference
hi: संदर्भ

en: Changed
hi: बदल गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: UUID
hi: युयुआइङी
