Scorm Field (2.0.0) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Username
id: Nama pengguna

en: Author
id: Penulis

en: Node ID
id: ID Node

en: Default
id: Bawaan

en: User
id: Pengguna

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Score
id: Skor

en: Owner
id: Pemilik

en: Duration
id: Durasi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: The message has been sent.
id: Pesan sudah dikirim.

en: Reference
id: Referensi

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Report
id: Laporkan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
