Scorm Field (2.0.0) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Status
it: Stato

en: Value
it: Valore

en: Username
it: Nome utente

en: Author
it: Autore

en: Reset
it: Ripristina

en: Node ID
it: ID del nodo

en: Default
it: Predefinito

en: User
it: Utente

en: User ID
it: ID utente

en: Created
it: Creato

en: Node
it: Nodo

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Score
it: Punteggio

en: Desc
it: Disc

en: Owner
it: Proprietario

en: Duration
it: Durata

en: Sort by
it: Ordina per

en: The message has been sent.
it: Il messaggio è stato inviato.

en: Reference
it: Riferimento

en: Changed
it: Modificato

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Report
it: Resoconto

en: Fullscreen
it: Schermo intero

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Attempts
it: Tentativi
