Scorm Field (2.0.0) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Value
ja: 値

en: Username
ja: ユーザー名

en: Author
ja: 投稿者

en: Reset
ja: リセット

en: Node ID
ja: ノードID

en: Default
ja: デフォルト

en: User
ja: ユーザー

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Created
ja: 作成

en: Node
ja: ノード

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Score
ja: 得点

en: Desc
ja: 降順

en: Owner
ja: 所有者

en: Duration
ja: 期間

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: The message has been sent.
ja: メッセージが送信されました。

en: Reference
ja: 参照

en: Changed
ja: 変更済

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Report
ja: レポート

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Attempts
ja: 試み

en: Asc
ja: 昇順

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
