Scorm Field (2.0.0) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Value
pt: Valor

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Author
pt: Autor

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Node ID
pt: ID do nó

en: Default
pt: Por defeito

en: User
pt: Utilizador

en: User ID
pt: ID de utilizador

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Todos

en: Page
pt: Página

en: Score
pt: Pontuação

en: Owner
pt: Proprietário

en: Duration
pt: Duração

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: The message has been sent.
pt: A mensagem foi enviada.

en: Reference
pt: Referência

en: Changed
pt: Alterado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Report
pt: Relatório

en: Fullscreen
pt: Ecrã inteiro

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: An error occured when saving an SCO.
pt: Um erro ocorreu ao guardar um SCO.

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: Hide elements
pt: Ocultar elementos
