Scrape to field (1.0.0) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Advanced options
hi: विस्तारित विकल्प

en: Daily
hi: रोजाना

en: Weekly
hi: साप्ताहिक

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Every minute
hi: प्रत्येक मिनट

en: Every hour
hi: प्रत्येक घंटा

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Global settings
hi: वैश्विक सेटिंग्स

en: Other
hi: अन्य

en: Cron settings
hi: क्रॉन सेटिंग्स

en: Allowed HTML tags
hi: स्वीकृत एच.टी.एम.एल. टैग

en: Text format
hi: पाठ प्रारूप
