Screenshot (1.0.8) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Type
de: Typ

en: Save
de: Speichern

en: Screenshot
de: Bildschirmfoto

en: File directory
de: Dateiverzeichnis

en: Crop
de: Zuschneiden

en: Capture
de: Einziehen

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
de: Optionales Unterverzeichnis im Zielverzeichnis des Uploads, in dem Dateien gespeichert werden. Keine Schrägstriche voranstellen oder anhängen.
