Screenshot (1.0.8) - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: Save
fr: Enregistrer

en: Block
fr: Bloc

en: Screenshot
fr: Capture d'écran

en: File directory
fr: Répertoire du fichier

en: Crop
fr: Recadrer

en: Capture
fr: Capturer

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
fr: Sous-répertoire optionnel dans le répertoire de transfert où les fichiers seront stockés. Ne pas inclure de slash avant ou après.
