Screenshot (1.0.8) - en to gl translation catalogue (7 entries)

en: Type
gl: Tipo

en: Save
gl: Gardar

en: Block
gl: Bloque

en: Screenshot
gl: Captura de pantalla

en: File directory
gl: Directorio de arquivos

en: Crop
gl: Recortar

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
gl: Subdirectorio opcional dentro do destino de subidas onde se almacenarán os arquivos. Non escriba barras nin o inicio nin o final.
