Screenshot (1.0.8) - en to hr translation catalogue (7 entries)

en: Type
hr: Vrsta

en: Save
hr: Spremi

en: Block
hr: Blok

en: Screenshot
hr: Snimak ekrana

en: File directory
hr: Direktorij datoteke

en: Crop
hr: Odreži

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
hr: Proizvoljni poddirektorij unutar odredišta otpreme gdje će se spremati datoteke. Ne unosite početne ili završne kose crte.
