Screenshot (1.0.8) - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: Type
hu: Típus

en: Save
hu: Mentés

en: Block
hu: Blokk

en: Screenshot
hu: Képernyőkép

en: File directory
hu: Fájl könyvtár

en: Crop
hu: Kivágás

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
hu: A feltöltések könyvtárán belül megadható alkönyvtár, ahova a fájlok mentésre kerülnek. Az alkönyvtár megadásakor a kezdő és a záró perjelet nem kell megadni.

en: Modal
hu: Felugró ablak
