Screenshot (1.0.8) - en to id translation catalogue (7 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Save
id: Simpan

en: Block
id: Blok

en: Screenshot
id: Contoh tampilan

en: File directory
id: Direktori berkas

en: Crop
id: Pangkas

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
id: Subdirektori opsional dalam tujuan upload dimana berkas akan disimpan. Jangan sertakan garis miring sebelumnya atau garis miring.
