Screenshot (1.0.8) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Save
it: Salva

en: Block
it: Blocco

en: Screenshot
it: Anteprima

en: File directory
it: Cartella file

en: Crop
it: Ritaglia

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
it: Sottocartella opzionale all'interno della destinazione del file da caricare. Non includere slash iniziali o finali.
