Screenshot (1.0.8) - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: Type
ja: タイプ

en: Save
ja: 保存

en: Block
ja: ブロック

en: Screenshot
ja: スクリーンショット

en: File directory
ja: ファイルディレクトリー

en: Crop
ja: トリミング

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
ja: アップロードされたファイルが保存されるサブディレクトリー(オプション)。前後にスラッシュをつけないようにしてください。
