Screenshot (1.0.8) - en to km translation catalogue (7 entries)

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Block
km: ប្លុក

en: Screenshot
km: រូបថត​អេក្រង់

en: File directory
km: ថត​ឯកសារ

en: Crop
km: ច្រឹប

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
km: ថត​រង​ស្រេច​ចិត្ត​នៅ​ក្នុងទិស​ដៅ​ផ្ទុក​ឡើង​ដែល​ត្រូវ​រក្សា​ទុក​ឯកសារ​ ។ កុំ​រួម​បញ្ចូល​សញ្ញា​ (_) នៅ​ពី​មុខ ឬ​នៅ​ពី​ក្រោយ​ ។
