Screenshot (1.0.8) - en to lt translation catalogue (7 entries)

en: Type
lt: Tipas

en: Save
lt: Saugoti

en: Block
lt: Blokas

en: Screenshot
lt: Vaizdas

en: File directory
lt: Failo aplankas

en: Crop
lt: Apkirpti

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
lt: Pasirinkta sub direktorija kur bus saugomi įkelti failai. Nei pradžioje nei pabaigoje nepalikite įžambių brukšnių.
