Screenshot (1.0.8) - en to nl translation catalogue (7 entries)

en: Save
nl: Opslaan

en: Block
nl: Blok

en: Screenshot
nl: Schermafdruk

en: File directory
nl: Map

en: Crop
nl: Bijsnijden

en: Capture
nl: Vastleggen

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
nl: Optionele submap in de doelmap waar bestanden worden opgeslagen. Gebruik geen slash voorafgaand aan of volgend op het pad.
