Screenshot (1.0.8) - en to oc translation catalogue (7 entries)

en: Type
oc: Tipe

en: Save
oc: Enregistrar

en: Block
oc: Blòt

en: Screenshot
oc: Captura d'ecran

en: File directory
oc: Dorsièr de fichièrs

en: Crop
oc: Requadrar

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
oc: Subdorsièr opcional, dins la destinacion dels mandadisses, ont s'emmagazinaran los fichièrs. No inclogueu las barras de l'inici ni del final.
