Screenshot (1.0.8) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Type
fa: نوع

en: Save
fa: ذخیره

en: Block
fa: قالبک

en: File directory
fa: پوشه فایل

en: Crop
fa: برش

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
fa: زیر پوشه‌ای در مقصد بارگذاری که فایل‌ها در آن ذخیره خواهند شد(اختیاری). با اسلش شروع یا تمام نشود.
