Screenshot (1.0.8) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Save
pt: Salvar

en: Block
pt: Bloco

en: File directory
pt: Diretório de arquivos

en: Crop
pt: Recortar

en: Capture
pt: Capturar

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
pt: Subpasta opcional dentro do destino de upload onde os arquivos serão armazenados. Não incluir barras anterior ou posterior.

en: Show remove button
pt: Mostrar botão remover
